JBL ProAqua SiO2 - Szilikát teszt készlet

6.720 Ft
Cikkszám: JBL24118

Akvárium vízteszt / JBL ProAqua SiO2 - Szilikát teszt készlet - 6.720 Ft

JBL SiO2 szilikát teszt. Megmutatja a szilikát-szintet. A kavicsalgák a magas szilikát szintnél indulnak növekedésnek. Édes- és tengervízhez is használható.

Az alábbi lépésenként mér: < 0,1; 0,2; 0,4; 0,8; 1,2; 1,6; 2,0; 3;0; > 6,0 mg/l.

Útmutató:

1. A vizsgálandó vízzel többször öblítse ki a két vizsgálópoharat.

2. A mellékelt fecskendő segítségével töltsön mindkét vizsgálópohárba 10-10 ml próbavizet.

3. A két vizsgálópohár egyikébe a következőképpen adja a reagenseket:

a) 10 csepp 1-es reagenst, keverje össze 3 percig hagyja állni

b) 10 csepp 2-es reagenst, keverje össze 3 percig hagyja állni

c) Egy kis mérőkanálnyi (a mellékelt kettős kanál keskeny vége) 3-as reagenst a fedéllel lezárva feloldódásig rázogasson, majd 3 percig hagyja állni

4. Helyezze be mindkét vizsgálópoharat a komparátortömbbe: a reagenst tartalmazó poharat a komparátortömb sima végén, a kezeletlen próbavizet tartalmazó poharat (vakpróba) a komparátortömb bemetszett végén.

5. A komparátortömböt a bemetszéssel az értékek felé mutatva a két próbaüveggel együtt mozgassa ide-oda addig a színskálán, amíg a reagenssel vegyített próba színe a lehető legjobban megfelel a vakpróba alatti színnek.

6. Olvassa le a szilikáttartalmat a komparátortömb bemetszésénél. A színkártyán járulékosan elhelyezett színátmenet zöldtől piros felé lehetővé teszi a mért érték gyors megítélését.

Ha a méréskor a színkártyán láthatónál sötétebb színt kap, akkor desztillált vízzel vagy szilikátmentes vízzel hígítsa fel a próbát és újból végezze el a mérést.

A hígítástól függően a tényleges szilikáttartalom megállapításához a következőképpen kell beszorozni a kapott eredményt:

5 ml próba + 5 ml deszt. víz: eredmény x 2
2 ml próba + 8 ml deszt. víz: eredmény x 5
1 ml próba + 9 ml deszt. víz: eredmény x 10

A színkártya hátoldalán kiegészítésül egy könnyen érthető piktogramos útmutató található.

Tovább
Menny.:db
Kívánságlistára teszem
További információk a termékről